Turniej Tenisa Ziemnego - 2012

I Mistrzostwa Absolwentów Politechniki Częstochowskiej
w tenisie ziemnym organizowane przez
Koło Terenowe Nr 19 Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Częstochowskiej
przy Oczyszczalni Ścieków "WARTA" S.A.

W dniach 25-27 maja br. na kortach tenisowych „Adam” przy ul. Bialskiej odbyły się pierwsze Mistrzostwa Absolwentów Politechniki Częstochowskiej w tenisie ziemnym. Patronat honorowy objęła Rektor Politechniki Częstochowskiej Prof. Dr Hab. Maria Nowicka-Skowron, głównym organizatorem było Koło terenowe nr 19 Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej przy Oczyszczalni Ścieków „WARTA” S.A. w Częstochowie.

Wśród licznych uczestników - absolwentów PCz od piątku toczyła się sportowa rywalizacja na bardzo wysokim poziomie. Zmagania tenisistów w trzech dniach intensywnych rozgrywek wyłoniły finalistów. W ostatnich meczach rozegranych w niedzielę pierwsze miejsce zajął Rafael Dądela reprezentant Oczyszczalni Ścieków „WARTA” S.A. w Częstochowie. Pozostałe drugie i dwa trzecie miejsca kolejno zajęli: Robert Głowacki (II miejsce) oraz Andrzej Kamieniecki i Janusz Malczak (obaj III miejsca).

Była to pierwsza tego typu impreza i według opinii uczestników i kibiców bardzo udana. Mamy nadzieje, że kolejny sezon tenisowy w Częstochowie w przyszłym roku również uświetnią tym razem drugie mistrzostwa organizowane przez koło nr 19.