Istebna, Złoty Groń, 27 luty 2015 r.

SPRAWOZDANIE
z IV Otwartych Mistrzostw Politechniki Częstochowskiej
w Narciarstwie i Snowboardzie
o Puchar JM Rektor Politechniki Częstochowskiej
w ramach Akademickich Mistrzostw Częstochowy
Istebna, Złoty Groń, 27 luty 2015 r.

W piątek 27 lutego 2015 r. na stokach narciarskich kompleksu rekreacyjnosportowego Złoty Groń, położonego w malowniczej wsi Istebna, w dorzeczu Olzy, odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Politechniki Częstochowskiej w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie o Puchar JM Rektor PCz. Prof. dr hab. Marii Nowickiej – Skowron.
Zawody rozgrywane były w ramach cyklu Akademickich Mistrzostw Częstochowy.

Wyjątkowy mikroklimat sprawia, że śnieg na Złotym Groniu utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o kilka stopni niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Miłośnicy sportów zimowych mają zatem do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane i szerokie trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Mistrzostwa dzięki specyficznemu mikroklimatowi i pokrywie śnieżnej sięgającej do 130 cm charakteryzowały się wspaniałymi warunkami, wrażeniami i atmosferą wśród uczestników. Sama miejscowość sprzyja organizowanym zawodom w sportach zimowych.

Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej, Organizacja Środowiskowa AZS w Częstochowie oraz KU AZS PCz. Zawody były zorganizowane po raz jedenasty w historii PCz, natomiast po raz czwarty w formule otwartej tj. w zawodach mogli uczestniczyć praktycznie wszyscy zainteresowani, tj. studenci i pracownicy szkół wyższych z Częstochowy oraz absolwenci Politechniki Częstochowskiej, członkowie AZS oraz SWPCz.

Prawie 40 narciarzy i snowboardzistów blisko 5 godzin spędziło czas na słonecznym i pięknie położonym stoku w górach Beskidu Śląskiego. Zawody rozgrywano w kilku kategoriach : kobiety i mężczyźni klasyfikacja w narciarstwie oraz w snowboardzie, a także kat. VIP. Na zawody wyruszyliśmy już o godz. 700 i po trzech i pół godzinie jazdy dotarliśmy na stok w pięknie położonej okolicy. Pogoda była piękna, widoki z wierzchołka góry wspaniałe, można było nacieszyć oko niezapomnianymi obrazami gór.

Zawody rozpoczęły się jazdą dowolną czyli jak przystało na odpowiedni poziom zawodów była możliwość przeprowadzenia rozgrzewki. Uczestnicy mogli oprócz samej rywalizacji sportowej poćwiczyć technikę i odpowiednio przygotować sprzęt narciarski. W trakcie rozgrzewki organizatorzy wytyczyli trasę zawodów. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik był zobowiązany do dwóch zjazdów, a do klasyfikacji końcowej liczył się łączny czas z dwóch zjazdów.

Klasyfikacja w załączeniu.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale , puchary a w klasyfikacji open wręczono nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych w sieci sklepów DECATHLON.

Opracował
Adam Stępniak

Partnerzy: