Mistrzostwa Narciarskie 2003

IV Mistrzostwa Narciarskie Politechniki Częstochowskiej

IV Mistrzostwa Narciarskie Politechniki Częstochowskiej odbyły się w sobotę, 15 marca 2003 r., w Szczyrku. W imprezie, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wycho-wanków Politechniki Częstochowskiej pod patronatem rektora, o puchary Jego Magnificencji walczyli studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Częstochowskiej. Tradycyjnie w zawodach uczestniczyła też grupka zapalonych amatorów narciarstwa i snowboardu nie tylko z naszego miasta. Łącznie udział zgłosiło 56 osób, z czego na starcie stanęło 48.

Program zawodów obejmował po dwa przejazdy slalomu giganta na nartach lub na snowboardzie. Losowanie numerów startowych odbyło się w czwartek, 13 marca, w Często-chowie. Centralny Ośrodek Sportu, Oddział w Szczyrku, oraz Szkoła Narciarstwa "Śmig" zapewniły profesjonalne przygotowanie trasy, obsługę sędziowską oraz elektroniczny pomiar czasu. Nad bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali ratownicy z Grupy Beskidzkiej Gór-skiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdobywcą pucharu w konkurencji snowboardu został Artur Hankiewicz, student V roku Wydziału Zarządzania, z łącznym czasem dwóch przejazdów 1 min 33,86 s. W kon-kurencji startowało siedmiu zawodników i jedna zawodniczka, studentka Uniwersytetu War-szawskiego Agata Zakrzewska, która uzyskała drugi czas - 1:41,90.

W konkurencji narciarskiej w kategorii seniorów zwycięzcą i zdobywcą pucharu został Piotr Szady, student II roku Wydziału Elektrycznego, z łącznym czasem 1:14,90. W kategorii tej uczestniczyło 16 studentów. Drugie miejsce zajął Bartosz Król (1:17,55)), trze-cie - Krzysztof Hampelski (1:19,24).

Najszybszy z oldbojów - Marian Soboński, absolwent Wydziału Metalurgicznego z roku 1971, okazał się najlepszym w klasyfikacji generalnej z łącznym czasem 1:08,27. Drugi w kategorii oldbojów, liczącej 12 zawodników, był Cezary Grunt, absolwent Wydziału Metalurgicznego z roku 1981, z czasem 1:10,36. Trzecim oldbojem był Andrzej Prandzioch (1:28,81)).

Wśród ośmiu seniorek najszybsza była Magdalena Żesławska - 1:30,02, przed Da-gną Szyc (1:31, 59)) i Lidią Major (1:34,12). W czteroosobowej kategorii "dam sportu" (chyba to brzmi lepiej niż "starsze seniorki") zwyciężyła Aleksandra Grunt (1:34,08) przed Hanną Dyner (1:47,80) i Ewą Pilniewicz (1:56,07).

Warunki śniegowe na trasie były doskonałe, lekko ujemna temperatura sprzyjała za-wodnikom. Zabrakło słońca, skrytego za gęstą mgłą. Jednak w porównaniu z ulewnymi desz-czami, piorunami i gradobiciem, które dały się we znaki w poprzednich edycjach Mistrzostw, pogodę można uznać za wyjątkowo przyjazną. Dobre humory dopisały. Uczestnicy pożegnali się życzeniem "do spotkania za rok!"

Krzysztof Dyner