Spotkanie pod Kadzią 2010

Kolejne Spotkanie pod Kadzią odbyło się 21 maja 2010r. o godz 16.00 w Klubie Politechnik.

Stowarzyszenie wraz z Wydziałem Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej organizowało tą znaną i lubianą od lat imprezę, integrująca pracowników Uczelni i ludzi z przemysłu. Bierze w niej udział ok. 400 osób. Jest to stała forma poszanowania tradycji PCz, którą może poszczycić się niewiele uczelni w Polsce.

Biesiada hutnicza została zorganizowana w maju z okazji obchodów 60—lecia Wydziału. Z tej okazji odbyło się wiele uroczystości, przybyło wielu gości z kraju i za granicy (Sankt Petersburg, Donieck, Barnaul, Dniepropietrowsk, Kazachstan)

Podczas mowy tronowej Prezesa przypomniano historię 60-lecia Wydziału, wymieniono wszystkich dziekanów. Wręczono pamiątkowe Dyplomy Honorus Kuflus.

W prezydium zasiadali:

 1. Eugeniusz Filipczyk
 2. Sławomir Kiełbasa
 3. Janusz Koclęga
 4. Jan Korsak
 5. Marek Kubara
 6. Grzegorz Paluch
 7. Wojciech Piątkowski
 8. Jan Piwowarski
 9. Andrzej Pluta
 10. Robert Puczka
 11. Leszek Pustuł
 12. Jerzy Rogula
 13. Wiesław Sławuta
 14. Lech Skrzypczyk
 15. Marek Smakowski
 16. Jacek Smoleński
 17. Wiesław Kulej
 18. Janusz Zatoń

Prowadzący Ryszard Budzik wygłosił mowę oraz przypomniał historię 60-lecia Wydziału, wymieniając także wszystkich dziekanów.

W imieniu powołanego w sprawach piwnych nieomylnego prezydium, dziękuję za być może nieomylny i nieumyślny wybór dokonany przez naszego Dziekanusa, a mającego do tego prawo, jako że z nie jednego kufla piwo chlastał i przez ostatnie trzy lata tyranizuje naukowych niewolników. Biorąc pod uwagę hektolitry wyżłopanego piwa, głównie na biesiadach piwnych wybór na prezesa na dzisiejszym spotkaniu chyba mi się słusznie należy.

Karczma 60-lecia rządzi się swoimi prawami, prawami nieomylności po spożyciu napoju piwnego.

Dlatego mam prawo powitać gremium w sposób odpowiedni.

Nie witam przedstawicieli wysokich, ale omylnych:

 • władz państwowych
 • instytucji rządzących
 • instytucji sądowniczych
 • instytucji skarbowych
 • instytucji policyjnych
 • instytucji społecznych
 • instytucji politycznych

tak jak to kiedyś bywało, ale serdecznie witam Was przybyłych na naszą biesiadę witam, nieomylnych w sprawach piwnych. Witam najpiękniej z całego serca płeć piękną, serdecznie godne szacunku stare strzechy szczególnie tych, którzy studiowali 60, 50, 40 lat, wszystkich doświadczalnych hutników oraz młodych adeptów braci hutniczej.

Biesiadnikom grał Zespół „Śląsk”.