Czechowski Jan

Czechowski Jan
Wydział Metalurgiczny, 1973

W czasie studiów był czynnym działaczem studenckim.

Po ich ukończeniu podjął pracę w Fabryce Maszyn i Urządzeń FAMAK w Kluczborku, w której przeszedł wszystkie stop nie kariery począwszy od stanowiska metalurga , kierownika biura eksportu, szefa biura techniczno-handlowego, dyrektora naczelnego a skończywszy na stanowisku prezesa Zarządu Famakiem kierował przez prawie 15 lat. Pod jego kierownictwem firma jako jedna z pierwszych w Polsce zdobyła wiele nagród, wyróżnień i certyfikatów między innymi : certyfikat EFOM oraz certyfikat nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji na Zntegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg. Norm ISO 9001, ISO 14000 oraz ISO 18000, I miejsce w konkursie na Najlepszy Program Restrukturyzacyjny w kraju, Laureata II Edycji Konkursu Polskiej Nagrody Jakości, tytuł Lidera Informatyki, Złoty Laur Umiejętnosci, nagrody za Najlepszy Produkt Opolszczyzny i Najlepszy Produkt Markowy w kraju.

Jan Czechowski osobiście zdobył tytuł Złotego i Srebrnego Inżyniera oraz Złotego Inżyniera Pięciolecia w konkursie organizowanym przez Przegląd Techniczny, a także Wybitnego Eksportera oraz Eurolidera w 2002 roku.

Uhonorowano go równiez tytułem Zasłużonego dla Miasta Kluczborka.

W Kluczborku w latach 1990 – 1996 był Przewodniczącym Rady Miasta, z pełnienia tej funkcji zrezygnował sam.

W lutym 2006 roku odszedł również z Famaku, z którym związany byl przez 32 lata.

Jan Czechowski obecnie zarządza firmą Financing & Manufakturing& KnowHow FMK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kluczborku. W myśl starej maksymy ,,Nie sztuką jest pędzić ludzi przed sobą ale sztuką jest pociagnąć ich za sobą ,, Jan Czechowski nazywany Menedżerem Najwyższych Lotów przede wszystkim szanuje ludzi a pracowników firmy uważa za jej najwyższe dobro. Dzisiaj w gronie pracowników nowej firmy ma wysokiej klasy specjalistów, którzy w ślad za nim odeszli z Famaku.

Financing & Manufacturing & Know-How Sp. z o.o. jest młodą ale szybko rozwijającą się firmą . Posiadając stosowne uprawnienia w swojej podstawowej działalności zajmuje się projektowaniem technologicznym, budowlanym i urbanistycznym. Działa efektywnie zarówno na rynku krajowym jak i zagraniczym.

 

Financing & Manufacturing & Know-How Spółka z o.o.

ul. Słoneczna 1

46-200 Kluczbork

tel /fax 77 413 34 18

e-mail : fmk.biuro@vp.pl