Rajd Samochodowy 2013

XV Turystyczny Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej

o puchar sponsora, prezesa firmy „Marek”

Jak co roku, od wielu lat, Stowarzyszenie Wychowanków PCz zorganizowało kolejny Turystyczny Rajd Samochodowy. XV Turystyczny Rajd Samochodowy o puchar sponsora, prezesa firmy „Marek” odbył się 21 maja 2011 r. Start odbył się o godz. 9.00 z parkingu przy firmie sponsora przy ul. Żyznej w Częstochowie.

Wg regulaminu zawodów załoga rajdowa składa się z kierowcy oraz pilota, dopuszczalna jest także obecność kibiców w samochodzie. Uczestnicy rajdu jadą trasą po pięknych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej do mety wg otrzymanej mapy, muszą zmieścić się w limicie kilometrów, limicie czasu przejazdu oraz odnaleźć i opisać charakterystyczne punkty kontrolne znajdujące się na trasie. Należy także zaliczyć próby sprawnościowe w pewnych punktach na trasie przejazdu. W kopercie ratunkowej, która jest w zestawie startowym opisane jest miejsce mety, lecz otwarcie koperty powoduje dyskwalifikacje uczestnika. Rajd jest imprezą otwartą, jest organizowany dla studentów, uczniów, pracowników i absolwentów PCz. Mogą brać w nim udział również rodziny i przyjaciele studentów i pracowników PCz. Po dojechaniu do mety, następuje odczytanie wyników, wręczenie nagród zwycięzcom oraz poczęstunek.

W tym roku wystartowało 16 załóg. Wszystkie dojechały do mety w Czarnym Lesie koło Woźnik wg załączonej mapy do restauracji „Czarny Las”. W jego gościnnych progach czekały nagrody oraz wspaniały grill. Na mecie zmęczeni uczestnicy mogli pokrzepić się wiejskim chlebem, kiełbaską i kaszanką z grilla oraz staropolskim żurem. Można było odpocząć w pięknej scenerii zabytkowego pałacu i ogrodu. Wspaniałe zakończenie rajdu ufundował sponsor Marek Wróblewski, a nagrody rzeczowe w postaci rolet i karniszy również ufundował prezes firmy „Impulso Bojanek” Jerzy Bojanek.

  • I miejsce - załoga nr 9 - Konrad Grabara i Karol Pils
  • II miejsce - załoga nr 13 - Marek i Ewa Mieszkowscy
  • III miejsce - załoga nr 11 - Iga Kulczyńkka i Michał Siwek
  • IV miejsce - załoga nr 4 - Andzelika i Tomasz Cichobłazińscy