Rajd Samochodowy 2008

X Turystyczny Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej, 12 maj 2008
X Jurajski Turystyczny Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej
pod patronatem Absolwenta Roku 2007 PCz
prezesa Metal-Union, mgr.inż. Włodzimierza Chwalby
o puchar prezesa PZMot w Warszawie

Jak co roku, od wielu lat, Stowarzyszenie Wychowanków PCz zorganizowało kolejny Turystyczny Rajd Samochodowy. Z tej okazji gościł na nim p. Stanisław Reterski – wiceprezes ZG PZMot z Warszawy oraz sponsor Włodzimierz Chwalba, prezes firmy Metal-Union. Rajd odbył się po pięknych zakątkach Jury. Pogoda dopisała, zmaganiom załóg sprzyjała piękna pogoda. Start odbył się o godz. 9.00 z parkingu przy firmie Metal Union przy ul. Żyznej 11 F w Częstochowie.

Komandorem rajdu była, tradycyjnie, Bożena Serafińska ze Studium WF PCz.

Wystartowało 25 załóg, Wszystkie dojechały do mety w Olsztynie wg załączonej mapy do restauracji „Mały Dworek”. W jego gościnnych progach czekały nagrody oraz wspaniały grill. Na mecie zmęczeni uczestnicy mogli pokrzepić się kiełbaską, kaszanką i karczkiem z grila, piwem oraz odpocząć w pięknej scenerii ogrodu „Małego dworku”. Dla dzieci zawodników zabawki ufundował Marek Wróblewski, właściciel firmy „Marek”.

Niektórzy spędzili czas na zwiedzaniu pięknej okolicy Olsztyna, ruin zamku i bliskich Sokolich Gór. Uczestnicy Rajdu jechali w kapeluszach, które dostarczył sponsor: firma „Kaszkiet” i jej właścicielka Barbara Szmidla.

Zacięta walka o puchar wyłoniła zwycięzców:

  • I miejsce : Kacper Markowski i Łukasz Sołtysiak
  • II miejsce : Kamil Florczyk i Marek Czaja
  • III miejsce : Anna i Adam Tomaś

Dr inż. Stanisław Kruszyński, dyrektor SWPCz

mgr inż. Katarzyna Kałużko, biuro Zarządu Głównego SWPCz