Rajd Samochodowy 2006

VIII Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej

13 maja 2006 r. odbył się VIII Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej. Rajd organizowany przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej, co roku cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, pracowników i sympatyków naszej Uczelni.

Tegoroczny rajd objął patronatem Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. January Bień. Sponsorem imprezy były firmy FRANK - CARS, dealer FORDa oraz firma BODEKO i hotel "Ostaniec" w Podlesicach. Start odbył się z salonu Forda, ul Jagiellońska 147/151 o godz 9.00.

W rajdzie uczestniczyło 11 załóg. Załoga składała się z kierowcy oraz pilota, a w wielu przypadkach również kibiców. Uczestnicy rajdu musieli zmieścić się w limicie kilometrów (102,5-103,5)), limicie czasu przejazdu (125-135 min.) oraz odnaleźć i opisać dwadzieścia charakterystycznych punktów kontrolnych znajdujących się na trasie. Na trasie przejazdu zawodnicy musieli także przejść test sprawnościowy na samochodzie sponsora -Fordzie Fokusie. Chociaż trasa była skomplikowana, to ładna pogoda sprzyjała poznawaniu zakątków naszego województwa. Zmęczeni zawodnicy kończyli rajd na mecie, która znajdowała się w i hotelu "Ostaniec" w Podlesicach.

Zwyciężyła załoga nr. 2 w składzie: Adam Tomaś, Jarosław Żola. Łukasz Maletz z numerem 7, który tradycyjnie już jechał sam zajął drugie miejsce. a trzecie miejsce przypadło załodze nr 10 w składzie: Marek Wróblewski, Józef Gawron, Iryna Savchuk. Po trudach rajdu zmęczeni uczestnicy mogli posilić się kiełbaską lub kaszanką z grila. Zaserwowano także pyszny żurek oraz bigos - specjalność kuchni hotelu "Ostaniec".