Rajd Samochodowy 2004

VI Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej

8 maja 2004 r. odbył się VI Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej. Rajd organizowany co roku cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, pracowników i sympatyków naszej Uczelni.

Tegoroczny Rajd objął patronatem Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Henryk Dyja. Głównym sponsorem imprezy był FRANK - CARS, dealer FORDa. W rajdzie uczestniczyło około 30 załóg. Załoga składała się z kierowcy oraz pilota, a w wielu przypadkach również kibice. Uczestnicy Rajdu musieli zmieścić się w limicie kilometrów (90-92)), limicie czasu przejazdu (135-145 min.) oraz odnaleźć i opisać dwadzieścia charakterystycznych punktów znajdujących się na trasie. Chociaż trasa była skomplikowana, to ładna pogoda sprzyjała poznawaniu zakątków naszego województwa.

Zmęczeni zawodnicy kończyli Rajd na mecie, która znajdowała się w ośrodku wypoczynkowym "DAWPOL" w Zawadach. Zwyciężyła załoga nr. 20 w składzie: Andrzej i Ewa Pilniewiczowie. Adam i Anna Tomaś - załoga nr 10 zajęła drugie miejsce. a trzecie miejsce przypadło załodze nr 11 w składzie Agata Widera i Dorota Albrychowicz.

Po trudach rajdu firma FRANK-CARS zaprosiła wszystkich uczestników rajdu na ognisko, gdzie każdy zmęczony uczestnik mógł posilić się własnoręcznie upieczoną kiełbaską z wiejskim chlebem a po ogłoszeniu wyników karkówką z grilla, pyszną wojskową grochówką oraz innym wspaniałym jadłem i napitkiem. Był czas również na tańce i śpiew biesiadny, przy którym wspomagał uczestników kabaret "Chwila" złożony z członków Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".