Rajd Samochodowy 2000

II Rajd Samochodowy Politechniki Częstochowskiej


Próba sprawnościowa

13 maja wyruszył na trasę II Samochodowy Rajd Turystyczny organizowany przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej pod patronatem JM rektora prof. Janusza Szopy.

Wszystko zostało przygotowane w najdrobniejszych szczegółach, również przepiękna wiosenna pogoda mimo „zimnych ogrodników.”

Na starcie stanęło 30 załóg, część to „weterani" reszta wzięła udział w rajdzie po raz pierwszy.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych promowano uroki Ziemi Częstochowskiej.

Każdy startujący miał do pokonania 50 km w czasie 120 min. Tak długi czas przejazdu umożliwił załogom poznanie - być może po raz pierwszy oglądanych zakątków - muzeum Zygmunta Krasińskiego czy skansenu stodół.


Przed startem...

Metę Rajdu organizatorzy usytuowali w przepięknie położonym miejscu, na wzniesieniu przed hotelem „Kmicic" w Potoku Złotym.

Przyjeżdżające na metę samochody nie miały najmniejszego problemu z limitem kilometrów, gorzej było z czasem. Wiele załóg ostatnie metry podjazdu pokonywało w iście żółwim tempie. Część kierowców wybrało inną taktykę i aby nie otrzymywać punktów karnych za wcześniejszy przyjazd oczekiwali u podnóża góry. Jeden z samochodów ruszył ze startu z pełną obsadą, natomiast na mecie stawił się w jednoosobowym składzie - po drodze „zgubił" pilota! Inny kierowca został pouczony na trasie przez policję drogową o przestrzeganiu obowiązujących prędkości.

Linię mety przejechały również - oczekiwane przez wszystkich - samochody rektorów prof. Janusza Szopy i prof. Andrzeja Ruska.


Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali dyplomy.

Dodatkową atrakcją były próby sportowe tj. jazda slalomem, przodem i tyłem oraz jazda po wyznaczonym torze, które dostarczyły wiele emocji.

Suma uzyskanych punktów decydowała o lokacie. Za pierwsze 3 miejsca były puchary oraz ufundowane przez Prezesa Spółki „ERZET" Zbigniewa Lesiaka nagrody w postaci bonu na paliwo, bezpłatną wymianę oleju oraz mycie samochodu.

Jak przystało na Potok Złoty był pstrąg, a także tradycyjna grochówka i kiełbaski przy ognisku.

Dzięki sponsorowi, Pani dyrektor hotelu, „Kmicic” Marii Nowak, słuchając zespołu muzyki country mogliśmy chłonąć wiatr i podziwiać słońcem malowane widoki.

Do spotkania na trasie w przyszłym roku!

Redakcja z przyjemnością informuje, że sponsorem imprezy oraz fundatorem nagród była pani Dyrektc Hotelu „Kmicic” Maria Nowak, a fundatorem nagród Prezes Firmy „ERZET” pan Zbigniew Lesiak.

Organizatorzy Rajdu:

Komandor
Zastępca komandora i sędzia
Pozostali sędziowie


Komisja startowa

Sekretarz
Opracowanie graficzne dyplomów
- Marek Rabenda
- Bożena Serafińska
- Wojciech Liczberski
- Janusz Dudek (przewodniczący)
- Bożena Serafińska
- Jakub Łappo
- Jacek Kielar
- Ireneusz Żabicki
- Barbara Kucharczyk

Zwycięzcami rajdu zostali:


I miejsce

 

II miejsce

 

III miejsce

 

IV miejsce

 

V miejsce

 

Michał Szerszeń

Daria Tokarska

Waldemar Kowalik

Krystyna Zwolska

Marcin Warzecha

Artur Borowicz

Tomasz Jezik

Agnieszka Rychlewska

Marcin i Krzysztof Kobus

Miejsca w konkurencjach sprawnościowych:

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Krzysztof Kobus

Jakub Łappo

Tomasz Jezik